Hotel Bania


Codziennie mają miejsce nowe wydarzenia w Białce Tatrzańskiej. Dzięki wieściom, możesz zawsze być na bieżąco i zobaczyć, jak dużo się u nas dzieje.

Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania

Prestige Spa Awards 2017 - zagłosuj na nas

Informujemy, że do 7 marca do godz. 12:00 można jeszcze głosować w konkursie Prestige Spa Awards 2017 na nasze Sielsko Anielsko Wellness & Spa. 

 

Najważniejszym celem XI edycji konkursu jest wyszczególnienie hoteli SPA & Wellness o ponadprzeciętnej obsłudze klienta w kategorii głównej oraz stworzonych subkategoriach. 

 

Prestige Spa Awards 2017 - zagłosuj na nas

 

Wszystkich sympatyków relaksu na Bani zachęcamy do głosowania w kategoriach:

- Najlepszy hotel spa & wellness

- Najlepszy resort spa

- Najlepsze ski & snow spa

 

Odając głos można wygrać cenne nagrody sponsorów konkursu. Głosujemy TUTAJ >

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
3 marca 2017

Puchar Polski SnowVolley 2017 w najbliższy weekend!

SnowVolley niecodzienna odmiana siatkówki już 4 i 5 marca na Kotelnicy Białczańskiej . Miłośnicy siatkówki tym razem będą rywalizować na śniegu.

 

Ta odmiana zrodziła się w Austrii w 2009 roku. Pierwszy polski turniej odbył się w marcu 2015 roku. Miłośnicy tej dyscypliny mimo zimna rywalizowali w Rzykach, niedaleko Andrychowa. Rozgrywki cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego SnowVolley powraca w tym roku.

 

Już sama nazwa turniejów wzbudza ciekawość innych. Często spotykam się z pytaniami, jak to grają w siatkówkę na śniegu. Na bosaka i w krótkich spodenkach? Nie jest im zimno? Dlatego też organizujemy SnowVolley. Chcemy pokazać kibicom, co to za dyscyplina – tłumaczy organizator turniejów, właściciel firmy BDB Event, Marcin Strządała. W tym roku przy odrobinie mrozu, dodamy garść dobrej muzyki oraz dużo uśmiechu i świetnej atmosfery, a to zapowiada nam naprawdę fajną mieszankę. I wbrew temu co mogłoby się wydawać, zawodnicy nie będą grali śnieżkami – przygotujemy dla nich piłki - dodaje Strządała.

 

Puchar Polski SnowVolley 2017 w najbliższy weekend!

 

Dwa turnieje zaplanowane na 2017 otrzymały patronat Polskiego Związku Piłki Siatkowej i po raz pierwszy rozgrywane będą jako Puchar Polski w siatkówce na śniegu. Pierwszy z nich odbył się na Placu Hoffa w Wiśle w dniach 18-19 lutego. Na drugi pasjonaci siatkówki przeniosą się 4-5 marca na Kotelnicę Białczańską. W obu miejscach odbędą się zmagania kobiet i mężczyzn.

 

Siatkówka na śniegu niewiele różni się od plażowej odmiany tej dyscypliny. Zawodnicy rywalizują parami według tych samych zasad co latem. Uchylając rąbka tajemnicy, nie grają boso, tylko w piłkarskich korkach. Resztę najlepiej sprawdzić samemu w Białce Tatrzańskiej i poznać pierwszych triumfatorów Pucharu Polski w siatkówce na śniegu.

 

Puchar Polski SnowVolley 

4-5 marca 2017

Białka Tatrzańska, Kotelnica

 

https://www.facebook.com/events/340616689666673/

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
1 marca 2017

Bieg Zbójników - 25 lutego 2017

25 lutego 2017 roku odbędzie się 4. edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników. Jest to bieg narciarski dla amatorów i profesjonalistów o nietypowej formule sportowej, który rozpocznie się u podnóża Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej, a zakończy na szczycie Jankulakowskiego Wierchu.

 

W zawodach Red Bull Bieg Zbójników, które odbędą się 25 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, mogą wziąć udział wszyscy – profesjonaliści, amatorzy, a także zupełni nowicjusze. W ubiegłym roku najstarszy zawodnik, który podjął zimowe wyzwanie miał 66 lat, do mety dotarły także osoby, które zaledwie dzień wcześniej założyły biegówki na nogi!

 

Jak mówi dyrektor sportowa zawodów Anna Guzik, Red Bull Bieg Zbójników to niecodzienne wyzwanie, ale też okazja do dobrej zabawy - „W naszym biegu nie ma przegranych, a satysfakcja towarzysząca osiągnięciu mety jest ogromna. Jak wielką frajdę daje przełamanie własnych barier i pokonanie słabości wiedzą Ci, którzy podjęli już wyzwanie Zbójnika i dali się porwać przygodzie z biegówkami!” 

Bieg Zbójników - 25 lutego 2017

Licząca 8,2 kilometrów trasa urozmaicona będzie przeszkodami, przy których pokonywaniu przyda się nieco zbójeckiego sprytu. Na dotarcie do mety zawodnicy będą mieli aż dwie godziny, choć jak pokazują minione lata, najszybszym biegaczom wspinaczka zajmie mniej niż 30 minut.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy, w którym znajdą się czapki Odlo z limitowanej serii Red Bull Bieg Zbójników, chusty techniczne Viking, pamiątkowe numery startowe, kupon na ciepły posiłek oraz voucher umożliwiający startującym udział w konkursie kreatywnym, w którym główną nagrodą będzie zegarek Suunto.

 

Na najlepszych na szczycie czekały będą trofea i atrakcyjne nagrody ufundowane przez marki: Salomon, Thule, Odlo, Viking, Suunto i GoPro. W biegu mogą wystartować osoby, które ukończyły 16 lat. Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: http://www.redbull.pl/biegzbojnikow

 

Opłata startowa:

- 30 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego do 31.01.2017

- 40 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego do 23.02.2017 (do godziny 14.00)

- 50 zł przy rejestracji i wpłacie wpisowego w biurze zawodów zlokalizowanym w Karczmie na Jankulakowskim Wierchu w dniu 25.02.2017 (w godzinach 8.00 10.00)

 

IV EDYCJA RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW

Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska

25 lutego 2017 - start zawodów godzina 12:00

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.redbull.pl/biegzbojnikow

https://www.facebook.com/events/1190042407758299/

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
22 lutego 2017

Honor Winter Sports Festival 2017

Nadszedł czas, by zaznaczyć w kalendarzu 17 i 18 lutego. Właśnie wtedy w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska obok Hotelu Bania odbędą się najbardziej widowiskowe zawody sezonu zimowego. Na wielkiej skoczni, która stanie w sercu narciarskiej stolicy Polski rywalizować będą narciarze, snowboardziści i rowerzyści z całej Europy! Sponsorem tytularnym tegorocznej edycji jest marka smartfonów Honor powered by Huawei.

 

Honor Winter Sports Festival 2017

 

Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei będzie bez wątpienia prawdziwym, zimowym świętem sportów akcji. Na dwa dni freeskierzy, snowboardziści i dirtjumperzy opanują centrum najpopularniejszego ośrodka narciarskiego w Polsce. Organizowana po raz czternasty impreza (w latach 2004-2015 pod nazwą Polish Freeskiing Open) ma rangę mistrzostw Polski we freeskiingu PZN, jest częścią globalnego cyklu AFP World Tour i prawdziwym sportowym klasykiem na skalę europejską. Można się zatem spodziewać, że podobnie jak w poprzednich latach w akcji podziwiać będzie można krajową czołówkę i gości z kilkunastu państw.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronach:

www.wsfest.pl

www.facebook.com/ski2die

www.instagram.com/wintersportsfestival

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
15 lutego 2017

Ferie na półmetku - cała masa imprez jeszcze przed nami!

Za nami pierwsze trzy tygodnie ferii zimowych, w tym roku pogoda wyjątkowo dopisuje :) Nocne mrozy pozwalają na utrzymanie ponad metrowej pokrywy śnieżnej, a w ciągu dnia dominuje zimowe słońce, co przekłada się na bardzo dobrą widoczność na stokach i świetne warunki do jazdy dla rodzin z małymi dziećmi.

 

Jeśli chodzi o wydarzenia na stokach - dzieje się :) W ostatni weekend gościło u nas miasteczko Start do Nart z Radiem Zet. Galeria zdjęć dostępna tutaj. Oprócz tego nad dolną stacją Kolei IV pod Kotelnicą usypana została wielka skocznia, na której odbyły sie najstarsze w Polsce zawody snowboardowe Oscyp Snowboard Contest - relacja i wyniku tutaj.

 

A co jeszcze w tym sezonie czeka na naszych gości? Poniżej kalendarz imprez.

 

Luty:

11.02 BMW Mountain Tour

17.02 VII Liga Małopolska SZS

19.02 Zawody BMW xDrive

25.02 Red Bull Bieg Zbójników

 

Marzec:

3-5.03 Ogólnopolskie IMS i Gimnazjada

4-5.03 Snow Valley

19.03 VI Puchar Reksia

23.03 Finał VII Ligi Małopolskiej SZS

 

O szczegółach wszystkich wydarzeń na bieżąco informujemy na naszym funpage.

 

 

Ferie na półmetku - cała masa imprez jeszcze przed nami!
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
6 lutego 2017

Lato na Bani w ofercie First Minute już dostępne! Zarezerwuj wakacje i skorzystaj z promocji.