Hotel Bania

Sauny w naszym sielskim Spa to miejsce, w którym nie tylko odpoczniesz od codziennych obowiązków i trudów, ale także źródło zdrowia i witalności. Sauny często stają się scenerią rytuałów, podczas których nabierzesz nowych sił i przeżyjesz coś naprawdę wyjątkowego.

Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania

 

Sauna Jodłowa

Sauna Jodłowa

Po przekroczeniu progu sauny jodłowej wita nas przyjemna woń lasu i otula powiew ciepłego wiatru prosto ze zboczy Tatr. Pobyt w tej łaźni to wspaniała uczta dla zmysłów. Kojący zapach lasu jodłowego, bardzo często przenosi nasze myśli wprost do lat dziecięcych, spędzonych na łonie natury.

Wnętrze wyłożone jest drewnem oraz nawiązuje do chaty góralskiej, na środku stoi piec z miedzianą koroną wypełnioną gałęziami i szyszkami jodłowymi. Kąpiel w tej intensywnie aromatycznej saunie, o umiarkowanej wilgotności sprawia niesamowitą przyjemność oraz zapewnia relaks. Zapachy i atmosfera panująca w tym miejscu pozwala na odpoczynek i oferuje jednocześnie łagodną kurację dróg oddechowych. Zapraszamy do Saunarium Sielsko Anielsko Wellness & Spa.

Temperatura: 65 °C

Wilgotność: 50%

Chat
Formularz zapytania
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Masz pytania, napisz

Sauna Chlebowa

Sauna Chlebowa

Sauna Chlebowa to wyjątkowe miejsce. Uwalniające się w czasie pieczenia chleba enzymy wpływają kojąco na nasze zmysły, rośnie w nas apetyt na życie, pobudzają się procesy przemiany materii. Skupieni wokół pieca, siedząc na rozgrzanych siedziskach można poddać się nastrojowi relaksu i błogości.

Temperatura: 45 °C

Wilgotność: 40%

Chat
Formularz zapytania
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Masz pytania, napisz

Sauna Kamienna - parowa

Sauna Kamienna - parowa

Kąpiel w saunie kamiennej, o łagodnej temperaturze i zmiennej wilgotności, w środowisku pary wzbogaconej mikroelementami, głęboko oczyszcza organizm i jest dobrodziejstwem dla górnych dróg oddechowych. Ponadto, łagodna temperatura rozluźnia mięśnie, poprawia samopoczucie i korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy.

Z sauny parowej powinny skorzystać przede wszystkim osoby, które cierpią na zapalenie stawów, napięcie mięśni grzbietu, astmę czy przewlekłe zapalenie oskrzeli. Jest ona jednak najbardziej wskazana dla wszystkich, którzy po prostu chcą poprawić ogólny stan zdrowia. Sauna parowa bowiem bardzo dobrze hartuje organizm. Zapraszamy do Saunarium Sielsko Anielsko Wellness & Spa.

 

Temperatura: 60 °C

Wilgotność: 70%

Chat
Formularz zapytania
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Masz pytania, napisz

Sauna Fińska

Sauna Fińska

Przebywanie w saunie fińskiej w równym stopniu oczyszcza duszę i ciało. Pocenie się usuwa toksyny, wyrównuje temperaturę i chłodzi, utrzymując skórę czystą i piękną. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystanie jonizuje powietrze, co zgodnie z fińską tradycją ludową zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi.

Temperatura: 100 °C

Wilgotność: 20%

Chat
Formularz zapytania
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Masz pytania, napisz

Pokój relaksu

Pokój relaksu

Gdy już kąpieli cieplnych stało się zadość, zapraszamy do strefy wypoczynku, gdzie można zanurzyć się w chłodnej wodzie w studni góralskiej, w basenie lub poddać się masażowi wodnemu. Do osiągnięcia pełnej harmonii idealnie nadaje się Pokój Relaksu. Tutaj na wygodnym leżaku, przy delikatnej muzyce, po kilku łykach orzeźwiającej herbaty lub ziół możesz pozwolić sobie na dobroczynny, krótki sen.

Pozwól sobie na chwilę odpoczynku w Pokoju Relaksu, w Sielsko Anielsko Wellness & Spa. Dobrodziejstwo kąpieli cieplnych powinno być zakończone schłodzeniem organizmu. To dzięki naprzemiennemu działaniu wysokiej i niskiej temperatury, saunowanie jest uznawane za skuteczny środek prozdrowotny.

Chat
Formularz zapytania
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Masz pytania, napisz

Etykieta w saunarium

Etykieta w saunarium

Co rozumiemy pod pojęciem etykiety w saunarium? Staramy się, aby Saunarium w Sielsko Anielsko Wellness & Spa było miejscem, gdzie panuje wyjątowa atmosfera, a sauwanie było czystą przyjemnością. Dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem oraz wskazówkami jak poprawnie korzystać z saun.

Regulamin Strefy Sielsko - Saunarium w Sielsko Anielsko Wellness & Spa

1. Korzystanie z saunarium dozwolone jest jedynie dla osób powyżej 14 roku życia. 
2. Użytkownicy zobowiązani są do zażycia kąpieli przed wejściem do sauny lub kabin parowych.
3. Z sauny mogą korzystać jedynie osoby zdrowe. Wstępu do sauny zabrania się osobom: 

 • z intensywnymi chorobami skóry, 
 • infekcjami septycznymi, 
 • z ostrą infekcją wirusową (np. grypą), 
 • ostrymi stanami zapalnymi organów wewnętrznych, 
 • ostrą lub niewyleczoną gruźlicą, 
 • stanem zapalnym serca, 
 • ostrymi stanami zawałowymi, 
 • objawami dekompresji, 
 • chorobami przejawiającymi się nagłymi atakami, np. epilepsją, 
 • w trzech pierwszych miesiącach po przebytym udarze, 
 • z zapaleniem żył, 
 • ciężkimi wegetatywnymi zaburzeniami centralnego układu nerwowego, z poważnymi zaburzeniami układu krążenia, 
 • zapalnymi i podleczonymi chorobami skóry oraz egzemami. 

4. Wchodząc do strefy saunarium odwiedzający  potwierdza, że jego stan   zdrowia nie stoi na przeszkodzie do korzystania z tej formy rekreacji. 
5. Do sauny należy wchodzić boso. 
6. Z miejsc siedzących w saunie można korzystać wyłącznie zgodnie z instrukcją umieszczoną przy wejściu do pomieszczenia.
7. Obsługą saun i znajdujących się w nich urządzeń mogą zajmować się jedynie pracownicy saunarium. Nie wolno stosować żadnych własnych płynów, esencji, olejków czy innych substancji do kąpieli parowej. Pod żadnym pozorem nie wolno kłaść żadnych przedmiotów (np. ręczników, płaszczy i prześcieradeł kąpielowych) w pobliżu pieca ani na nim, gdyż grozi to pożarem. 
8. Przebywając w odrębnych pomieszczeniach sauny należy pamiętać o różnicy temperatur i bezwzględnie być świadomym stanu swojego zdrowia. 
9. Nie wolno dotykać elementów instalacji doprowadzającej ciepło, ponieważ grozi to oparzeniem. 
10. Poruszanie się po różnych poziomach w kabinie sauny nie wyposażonych w poręcze wymaga zachowania szczególnej ostrożności. 
11. Wykonywanie masaży z użyciem szczotek jest ze względów higienicznych zabronione. 
12. Zabrania się korzystania z saun kobietom w czasie menstruacji. 
13. Z leżaków i miejsc siedzących można korzystać jedynie po uprzednim przykryciu ich np. ręcznikiem, płaszczem czy prześcieradłem kąpielowym. 
14. Zachowanie osób przebywających we wszystkich pomieszczeniach w strefie saunarium nie może zakłócać wypoczynku innym odwiedzającym, ani być dla nich uciążliwe. Wszyscy korzystający z pomieszczeń przeznaczonych do wypoczynku zobowiązani są do zachowania ciszy i spokoju. 

 

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Lato na Bani w ofercie First Minute już dostępne! Zarezerwuj wakacje i skorzystaj z promocji.